trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Dijital Baskı Çözümlerimiz

Anasayfa » Dijital Baskı Çözümlerimiz

Firmamız HP makine parkuru ve dinamik tasarım ekibi ile sizlerin reklam ürünleri ihtiyaçlarınıza dair tek elden çözüm ortaklığınızı yapabilir yetkinlikte ve kapasitededir.

1500 metrekarelik 2 katlı kapalı alanında, İstanbul’ un merkezi 4. Levent’ te üretimlerimiz gerçekleştirmekte, gerek yurt içi gerekse yurt dışı sevkiyatlarını , coğrafi konumu sayesinde tam zamanında ve eksiksiz olarak teslim edebilmekteyiz.

BILLBOARD BASKISI

Dış mekan reklamcılığının en çok uygulandığı adres billboardlar ve tabelalardır. billboard baskı da reklam tabelaları ve billboardlar vasıtasıyla kullanılmaktadır. Şehirlerin bir çok noktasına yerleştirilmiş olan billboardlar reklam amaçlı olarak en çok kullanılan yerlerdir. Bu yerlere uygun malzemenin yerleştirilmesi ile gerçek anlamda kaliteli bir tanıtım aracı elde edilmiş demektedir. Dış mekanların reklam amaçlı araçları direk olarak hedef kitlenin gözü önünde yer almaktadır ve bu sayede etkileri de bir o kadar yüksek olmaktadır.

Günümüzde su bazlı olanları tercih edilir. Islak bir şekilde billboardlara ve reklam tabelalarına yerleştirilen blueback kâğıtlar kuruduktan sonra boyut olarak küçülür ve uygulandığı alana tam olarak yapışarak yapıştırma esnasında oluşan hava kabarcıkları yok olur. Bu kâğıtlar çok kaliteli ve sağlam olduğu için üzerine uygulanacak baskın malzemeleri de kaliteli olmalı ki ortaya düzgün bir iş çıkabilsin.

BASKI ALANI             GÖRÜNEN ALAN

En 3.50 m                   En 3.40 m                  

Boy 2.00 m                 Boy 1.90 m

MEGALIGHT BASKI

Baskıda kullanılan kâğıtların kaliteleri veya kullanılan boya malzemesi de farklılık gösterir. Kimisi de daha sağlam ve daha kaliteli olurken fiyat biraz daha yüksek olmaktadır. Baskı da kullanılan kâğıt türlerinden birisi de fiber megalight kâğıtlarıdır ve Afiş Değiştiricili Megalight Baskı,BB PLUS larda kullanılır. Bu kâğıtlar oldukça yüksek bir üretim kalitesine sahiptir. Bu baskı kâğıtları normal kâğıdın yeteri kadar dayanıklı olmadığı durumlarda ve grafik uygulamalarında kullanılır. Fiber kâğıtların ebatları da oldukça yüksektir. Aynı zamanda ısıya dayanıklı olduğu için uzun ömürlüdür. Eskimeye yıpranmaya ıslanmaya vb. mekanik darbelere karşı sağlamlığı sebebiyle tercih sebebidir. Genellikle gıda ürün ambalajlarında kullanılır.

Sabit Megalight ( backlite branda baskı veya megalight kağıdı )
–  Her kenara 5 cm germe payı verilmelidir

BASKI ALANI             GÖRÜNEN ALAN

En 3.150 m                 En 3.070 m                

Boy 2.320 m               Boy 2.240 m

Hareketli Megalight ( ADML )

BASKI ALANI             GÖRÜNEN ALAN

En 3.050 m                 En 3.050 m                

Boy 2.320 m               Boy 2.200 m

FOLYO BASKI

İç Mekan Folyo Baskı

Su bazlı boyalar kullanılarak hazırlanmaktadır. Su bazlı boyaların kullanılması ise oldukça önemli bir noktadır. İç mekanlarda kullanılacağı için insanlarla öyle veya böyle temas durumunda olacaktır. İşte su bazlı boyaların önemi burada ortaya çıkmaktadır. Su bazlı boyaların insan sağlığına herhangi bir zararı olmadığı tıbbi olarak kanıtlanmıştır. İç mekanda dekoratif amaçlarla veya tanıtım amacıyla yerleştirilen folyo baskı tamamıyla hedef kitleye yönetil reklamların yapılmasına imkân sağlamaktadır.

Dış Mekan Folyo Baskı

En büyük özelliği dayanıklılığıdır. Daimi olarak doğa şartlarıyla temas durumunda kalacağı için dayanıklı olması gereklidir. Bu dayanıklılık solvent bazlı boyalar kullanılarak sağlanmıştır. Büyük ebatlarda uygulanabilir olması da diğer bir önemli özelliğidir. Uzun yıllar kullanmak mümkün olduğu için, reklam verenlerin maliyetini de düşürmektedir.

Cast Folyo Baskı

Dayanıklılığı en çok olan folyo baskı türüdür. Daha çok araba giydirme prosedürlerinde aktif olarak kullanılmaktadır..

RAKET BASKI

Raket CLP baskı, raket olarak bilinen reklam araçlarının içine yerleştirilmek üzere yapılan baskının ismidir. En büyük özelliği kuşe kağıt kullanılmasıdır. Kuşe kağıt normal kağıtlardan daha dayanıklı olduğu için, bilhassa dinamik raketlerin içinde zarar görmesinin önüne geçilmiştir. Tamamen kapalı bir kutunun içinde sergilenen reklam afişleri, olumsuz etkileyebilecek su,güneş, toz, rüzgar gibi doğa olaylarının etkisinden uzakta olacaktır. Bu özelliğin genellikle iç mekan kullanımlarında görmekteyiz. Fakat bu sefer dış mekanlarda kullanılırken de yararlanmak mümkün olabilir. Son yıllarda aktif olarak kullanılmaya başlamıştır. Göze güzel gelen yapısı vasıtası ile insanlar tarafında da çabuk bir biçimde benimsenmiştir. 

CLP Sabit Raket Vitrin afişleri

BASKI ALANI             GÖRÜNEN ALAN

En 1.185 m                 En 1.150 m                

Boy 1.750 m               Boy 1.720 m

CLP Hareketli Raket Vitrin afişleri

BASKI ALANI             GÖRÜNEN ALAN

En 1.118 m                 En 1.118 m                

Boy 1.750 m               Boy 1.700 m

BLACKOUT BASKI

Çift taraflı olarak baskı yapılmasına imkân sağladığı için sıkça tercih edilmektedir. Çift taraflı baskı tekniğinde dikkat edilmesi gereken önemli bir husus iki yüzeye de etki edecek siyah bir arka fon sağlamaktır. Fakat bu arka fon sizin istediğiniz baskı uygulandıktan sonra hiç bir biçimde fark edilemeyecektir. Burada ki amaç, baskı yapılan iki yüzeyinde birbiri üzerine geçmesini önlemektedir. Siyah katman ışığın geçirilmesini imkânsız hale getirdiği için sağlıklı bir biçimde iki tarafa da baskı yapılabilmektedir. Blackout baskının diğer bir önemli özelliği de oldukça dayanıklı bir kağıt türü olmasıdır.  

Daha çok bayrak, flama, perde ve dış mekanlara uygulanacak olan reklam araçlarında sık sık kullanılmaktadır. İki tarafına da baskı yapılması gereken birçok durumda blackout baskı kullanılması çok daha iyi sonuçlar vereceği için, fazlasıyla tercih edilmektedir.

VİNİL BASKI

Halk arasında branda olarak isimlendirilen vinil (vinly) ürünler üzerine yapılan tanıtım çalışmalarına vinil baskı denmektedir. Vinil bir tür organik bileşik olup reklamcılık alanında yoğun olarak kullanılmaktadır. Vinil malzemeler metrekare gramajlarına göre 280 – 320 – 480 – 520 gram olarak üretilmekte projeye makul gramaj tercih edilerek ürün üzerine baskı yapılmaktadır. Vinil malzemenin en büyük üstünlükı düşük maliyetli olmasının yanısıra çok büyük boyutlarda bile tek parça durumunda baskı yapılabilmesine imkân tanımasıdır. Bu nedenle dış cephe reklamcılığında en fazla tercih edilen ürün haline gelmiştir.

Vinil malzemeler Uzakdoğu ve Avrupa olmak suretiyle iki ayrı kalitede üretilmektedir. Avrupa vinil Uzakdoğu vinile göre daha kaliteli malzemeden üretilmekte bundan dolayı maliyeti Uzakdoğu vinilden çok olmaktadır. Tanıtım bütçenize göre bu iki vinil türünden birini tercih edebilirsiniz. İster Avrupa vinil olsun ister Uzakdoğu vinil bütün vinil türleri için iki ayrı yapı bulunmaktadır. Bunlar ışıklı vinil ve ışıksız vinildir. Işıklı viniller bunun yanı sıra delikli vinil olarak bilinmektedir. Ancak delikli denmesi yapısında delikler olduğundan değil ışığı geçirmesinden kaynaklanmaktadır. Bu yapısıyla ışıklı viniller floresan ışıklandırmalı tabelalarda kullanılmaktadır. 

ONE WAY VISION BASKI

Baskı yapılacak olan yüzey beyaz renklidir. Yapışkanlı tarafın rengi ise siyahtır. Bunun nedeni ise one way vision baskı uygulanmış olan cam bir yüzeyin, iç tarafından dış dünyaya bakıldığında, camın üstünde herhangi bir uygulama olduğunun anlaşılmamasını sağlamaktır.

OWV baskı vasıtası ile uygulamanın yapıldığı yüzeylerde içeriden, dışarıyı görebilme imkânı doğmuştur. Binaya dışarıdan bakıldığında reklam yapılmak istenilen resim rahatça ve son derece kaliteli bir biçimde sergilenmekte olup binanın içini görmek ise tamamıyla imkânsız durumdadır.

Standart düzeyde yapılan bir işçilik ile dışarıdan bakıldığında çok güçlü ışıkta görüntü kalitesi biraz düşebilmektedir. Ama genel itibariyle minimum %80-85 oranında bir görüntü sunmaktadır. İçeriden dışarıya bakmada ise %15-20 arası bir kayıp söz konusu olabilmektedir. Fakat bu oranlar endişe edilecek düzeyde olmayıp oldukça etkili sonuç sağlamaktadır.

OVW baskının kullanım alanı cam yüzeylerdir. Cam yüzeye sahip aklınıza gelebilecek her alanda rahatça kullanıma makuldur. Cam ile kaplı bir binanın dış cephelerine giydirme prosedürü yapılması en fazla tercih edilen alanıdır. Bunu yanısıra ara camlarına eklenecek logolar, mağazaların vitrinlerindeki yazılarda da bu teknik sık sık kullanılmaktadır.

DURATRANS BASKI

POSTER BASKI

Farklı çeşitlerde farklı stillerde yapılan poster baskıları farklı çeşitteki kâğıtlara yapılmaktadır. Sevdikleriniz için ilgi çekici bir hediye fikri olan poster baskıları dilediğiniz boyutlarda dilediğiniz biçimde yapılmaktadır.İstediğiniz zaman kısa sürede ve kaliteli bir biçimde yapılan poster baskılarında yapılacak olan fotoğrafı seçmeniz yeterli olacaktır. Gereksiz bulgularla posteri boğmayarak kaliteli sonuçlar ortaya koymaktayız ve fotoğraflarınız canlılığını her zaman için korumaktadır. Seçeceğiniz fotoğrafın boyutuna göre de şekillendirilebilecek olan poster baskısının kaliteli olabilmesi için fotoğrafınızın piksel boyutu da önemlidir.

CANVAS BASKI

En moda ev aksesuarlarından birisi de hiç şüphesiz canvas tablolar. Canvas tablolar asıldığı duvarı canlandırdığı gibi asıldığı odaya da oldukça güzel bir hava katan vazgeçilmez aksesuarlardan birisi haline dönüşmeye başladı. Canvas baskı genel itibariyle tuval üzerine yapılan baskıdır. Canvas baskı iki türlü yapılır. Birincisi süblimasyon (ısı transferi) diğeri de inkjet (mürekkep püskürtmeli) şeklindedir. Genelde kullanılan ana malzeme pamuktur. Böylece baskı yapılan tablolar daha parlak ve canlı görünür.

Kullanılan kanvasın pamuk oranı canlılığı ve parlaklığı olumlu anlamda etkiler. Artık çerçeveli klasik tablo ile duvar ve odaları canlandırma fikri modern çağ ile birlikte canvas tarzı tablolara yerini bırakıyor gibi görünüyor. İsterseniz çok beğendiğiniz doğa manzaralı bir resmi ya da hayranı olduğunuz bir kişinin resmini canvas baskı yöntemiyle tablolaştırabilir ya da kendi fotoğrafınızı kendi çektiğiniz fotoğrafları da canvas üzerine baskıyla da duvarınıza asabilirsiniz. Yüksek baskı ve en iyi malzeme kalitemizle birlikte size birinci kalite baskı keyfi yaşatır. Doğal renk derinliği yüksek ve canlı renk parlaklığı ile canvas baskı teknolojimiz sizi cezp edecektir.  Dikdörtgen olarak 20 x 30 cm 30 x 40 cm 40 x 60 cm 50 x 70 cm 60 x 80 cm 70 x 100 cm. kadar boyutlarda canvas tablolar sitemizde sizin beğeninize sunuluyor. 20 x 30 cm. 70 x 100 cm. kadar ebatlardaki tablolarla duvarınızın her bölümünde kullanabilmeniz mümkün.

MESH BASKI

Genel hatlarıyla vinil baskı ve one way vision baskı yöntemlerine benzese de farklı ve önemli bir kaç konudan kaynaklı bu baskı tekniklerinden ayrılır.

Dökme ve lamine olarak iki farklı uygulaması mevcuttur. Üzerinde delikler bulunan brandaya baskı yapılması prosedürüyle gerçekleştirilir. Dijital baskılarda çok iyi sonuçlar verdiği için sık sık kullanılmaktadır. Brandanın üzerinde delikler bulunması, rüzgara karşı daha güçlü ve sağlam durmasına imkân verir. Açık alanlarda, geniş ebatlarla reklam afişi yaptırmak istenildiğinde rüzgar etkeni göz önünde bulundurularak, asılacak olan afişin tabiri caizse bir yelken görevi görmesi ve tutturulduğu bina veya yapıya zarar vermesini önlemek adına brandanın yüzeyi eşit Aralıklar ve eşit büyüklüklerde deliklerle açılmıştır.

Genellikle dış cephe kaplamalarında kullanılmaktadır. Binaların dış cephesini komple kapatacak biçimde yapılan programlar mesh baskı ürünüdür. Rüzgarı geçirir olması vasıtası ile binaya zarar verme olasılığını ortadan kaldırmıştır. Ayrıca inşaat yapılan binalarda koruyucu amaçlı olarak binanın bütün cepheleri bu malzeme ile kapatılmaktadır. Böylelikle çevreye istemeden de olsa verilebilecek fiziki bir zararın önüne geçilmektedir. Ayrıca geniş camları olan mekanlarda da camların üzerine bu uygulama vasıtası ile reklamlar yapıştırılmaktadır.

FOREKS BASKI

Foreks baskı, çok seçenekli ve her türlü duruma uyumlu oluşuyla en çok tercih edilen dijital baskı ürünlerinden birisidir. Taşınması ve montajı kolaydır. Hafif oluşundan dolayı çift taraflı bant ile dahi yüzeylere tutturulabilir, isteğe göre delik açılıp vidalanabilir ya da misina gibi bir mazeme ile asılabilir. Foreks dayanıklı bir malzeme olduğundan hem iç mekan için hem de dış mekan için uzun ömürlüdür. Herhangi bir şekilde kirlendiği taktirde nemli bir bezle rahatlıkla temizlenebilir. Set yapısıyla çerçeve ihtiyacını ortadan kaldırır, tabi dilerseniz çerçeve ile de kullanabilirsiniz. 1mm’den 19mm’ye kadar değişken kalınlıklarda olan foreksler her türlü kullanımım için farklı seçenekler sunar. Dilerseniz çift taraflı dilerseniz tek taraflı olarak kullanılabilen foreks baskı için mat ve parlak seçenekleri ile de tasarımınıza ve kullanım alanınıza göre en uygun gördüğünü seçebilirsiniz. Özel kesime(Cut Out) de imkan vermesiyle özgürce tasarım yapabilirsiniz. Ve son olarak görsel ile işiniz bittiği zaman taşıması ve montajı çok kolay olduğu için söküp başka bir yerde tekrar değerlendirebilirsiniz.

”Alniz Print bünyesinde bulunan HP makinelerde , ekstra folyo uygulama maliyeti ve zamanını kaybetmeden, iç mekan kalitesinde direk baskı yaptırabilirsiniz. ” 

FOTOBLOK BASKI

Fotoblok (Köpüklü Maket Kartonu) baskı ve foreks baskı oldukça benzer özellikler gösterir. Temel farkı Fotoblok Baskı dış mekan kullanımı için Foreks Baskı kadar uygun değildir. Hafif ve dayanıklı yapısıyla her yere kolaylıkla taşınabilmesi ve görselleri dik tutabilmesi sebebiyle başta sunum görselleri olmak üzere paspartu, poster uygulaması, dönkart, karşılama bordu ve ilan görselleri gibi geniş bir kullanım alanı vardır. Fotoblok uygulamarı için, ; siyah, beyaz, yapışkanlı fotobloklar kullanılabilir. 3mm-10 mm arasında değişen kalınlıkları mevcuttur.

”Alniz Print bünyesinde bulunan HP makinelerde , ekstra folyo uygulama maliyeti ve zamanını kaybetmeden, iç mekan kalitesinde direk baskı yaptırabilirsiniz. ” 

ARAÇ GİYDİRME

Araç kaplamanın tanımı kısaca bir reklamın ilanını çeşitli araçlara tasarım ederek özel yapışkanlı malzeme ile yapılma prosedürüne adı verilir. Mesela trafiğe çıktığınız zaman üzerinde çeşitli ilan görürsünüz. Araç kaplama yapılması için PVC kullanılır ve yapıştırılırken dikkat edilmesi gerekir. Çünkü bu folyo çok ince bir yapıya sahiptir. İnceliği vasıtası ile aracınızda istediğiniz her yeri basitçe kaplayabilirsiniz. Bu prosedürleri yapmak için ilk önce işi bilen ustalara yaptırmanız gereklidir. Aksi halde bilmeyen birinin yapması sonucunda görüntü çirkinliği oluşabilir. Maliyeti ucuz olan araç kaplamayı dilediğiniz arabaya istediğiniz yerine yaptırabilirsiniz. 

Araç kaplama prosedürüne başlanmadan önce kaplanacak aracın fotoğrafı ayrı ayrı alınır. Çekilen bu fotoğraflar bilgisayar ortamında uygulamalar ile aracı kaplayarak ön izleme görüntüsünü müşteriye aktarırlar. Müşteri beğenir beğenmez prosedüre başlanır. İlk olarak aracın her yerinin boyutları milimetrik ölçülere göre alınır ve prosedüre devam edilir. 

Bu kaplama prosedürü vasıtası ile aracınızın boyasını korumuş olacak rengini mat hale getirilecek ve bunun yanı sıra istediğiniz zaman değiştirebilme fırsatını bulacaksınız. Bu sayede aracınız kaplandıktan sonra şık bir tasarıma sahip olacak bunun yanı sıra bütün hernet dikkatini çekmiş olacak. 

BİNA GİYDİRME

Bina giydirme işlemi her türlü binanın dış yüzeyinin özel tasarlanmış görsel ile kaplanmasıdır. Bu kaplama işlemleri firma reklamı, resim, renkli görseller şeklinde uygulamalar olarak yapılabilir.

Bina cephe kaplama veya cephe giydirme işlemi binalarda farklı şekillerde yapılabilmektedir. Firmamız tarafından bu şekillerde binanın bir yüzeyi tamamı ile kaplanabildiği gibi, her tarafında da kaplama yapılabilmektedir. Eğer işlem yapılacak binanın cephesi cam ise, cam üzerine farklı uygulamalar yapılabilmektedir. Bu aşamada folyo gibi farklı uygulamalar yapılabilmektedir. Eğer binanın dış yüzeyi normal yüzey ise, özellikle mesh vinil olmak üzere, tüm binanın yüzeyi vinil veya branda ile kaplanabilme işlemi yapılmaktadır. Reklam uygulaması yapılacak olan binada cephenin düzgün bir şekilde deterjanla temizlenmesi gereklidir. Bu uygulamaya gerçekten dikkat edildiğinde malzeme camda kalabilecek en uzun sürede kullanılacaktır. Bu aşamada işlem yapılacak yerde ya da folyoyu yapıştıracağımız yüzeyin düzgün bir şekilde temizlenmesine özen göstermeniz en önemlisidir. Hava yağışlı olduğunda ya da çok soğuk olduğunda dış mekânlardaki cephe reklam giydirme işlemleri yapılmamalıdır. Bina giydirme alanında uzman olan firmamız tarafından kaliteye son derece önem verilmektedir

TABELA UYGULAMALARI

Günümüzde çok çeşitli tabela malzemeleri ve şekilleri mevcuttur. Tabela için en önemli husus, uygulamanın yapılacağı alandır. Işıklı ya da ışıksız kullanım için uygunluk, gerekli izinler alındıktan sonra uzman keşif ekibimiz yönlendirilerek kontrol ettirilir.  Gerekli kontrol ve ölçümlerden sonra isterseniz sizin göndereceğiniz tasarımı , dilerseniz de bizim size sunabileceğimiz tasarımları değerlendirip, sipariş verebilirsiniz.

Kullanabileceğiniz tabela çeşitleri ;

  • Işıklı Vinil Germe
  • Işıksız Vinil Germe
  • Alüminyum Harf ve Konstriksyon
  • Pleksi Tabela